V .týždni aj mimo neho rád fotografuje a píše, prináša reportáže prevažne z krízových oblastí vo svete aj z domova. Vidí v tom veľký zmysel zvlášť v dnešnej dobe internetu. Najradšej je na ceste. Pracoval pre viaceré české, slovenské a zahraničné časopisy, vydal dve fotografické monografie (Iné Slovensko a Kosovo), je spoluautorom viacerých dokumentárnych filmov. Založil organizáciu Človek v ohrození. Nemá rád pivo, Elán a anonymné internetové diskusie. Čoraz viac vidí zmysel v chránení si súkromia a jeho oddeľovaní od práce. Nejde mu to. Učí sa to. Rád fajčí cigary a spí, vraj ako taký macík. Učí sa pohybovať, lebo zo športu mu bol vždy najbližší šach.
Nie, nepíšem o knihe od Pišťanka a Taragela, ktorú nedávno preslávili protesty časti našich katolíkov. Mám na mysli predvčerajší útok utečenca na vlak v Nemecku.
Reportáž Andreja Bána ocenená Novinárskou cenou z roku 2012 približuje hlbšie súvislosti vlády Erdogana. Už vtedy boli zrejmé niektoré veci, ktoré vychádzajú na povrch až dnes.
Mnohí Rómovia zo Spiša pocítia brexit na vlastnej koži. Stovky rodín už roky žijú a pracujú v anglických mestách, najmä v Sheffielde. Obávajú sa v Bystranoch či Markušovciach, že prídu o prácu a zárobky?
Od minulého roka čelí Nemecko náporu viac ako milióna migrantov. Pre svoju „kultúru vítania“, ktorú medzičasom Merkelovej vláda koriguje, žne uznanie aj kritiku. Ako sa mení najvýznamnejšia krajina Európy?
Pred desiatimi rokmi tragicky zahynul Ján Langoš. Disident, pôvodným povolaním fyzik, prvý ponovembrový federálny minister vnútra. Najmä vďaka nemu máme Ústav pamäti národa.
Dlhodobo sa venuje pojmom, ako sú dobro, zlo, morálka, loajalita. Najmä v súčasnej vyhrotenej atmosfére je dôležité skúmať, čo nás vedie k istému typu správania. Egon Gál.
Rezeň, medveď hnedý, hranolčeky, poslanec za SNS, tatárska omáčka, dinosaury, most s kaviarňou a Dunaj. To všetko a mnohé iné zažili školáci z Trnavy na výlete do Bratislavy.