V .týždni aj mimo neho rád fotografuje a píše, prináša reportáže prevažne z krízových oblastí vo svete aj z domova. Vidí v tom veľký zmysel zvlášť v dnešnej dobe internetu. Najradšej je na ceste. Pracoval pre viaceré české, slovenské a zahraničné časopisy, vydal dve fotografické monografie (Iné Slovensko a Kosovo), je spoluautorom viacerých dokumentárnych filmov. Založil organizáciu Človek v ohrození. Nemá rád pivo, Elán a anonymné internetové diskusie. Čoraz viac vidí zmysel v chránení si súkromia a jeho oddeľovaní od práce. Nejde mu to. Učí sa to. Rád fajčí cigary a spí, vraj ako taký macík. Učí sa pohybovať, lebo zo športu mu bol vždy najbližší šach.
Mal by som vlastne cítiť satisfakciu. Naďalej ma však mrzí, že mnohí ľudia na Slovensku sú – v úsilí konať dobro a pomáhať trpiacim v Afrike alebo kdekoľvek vo svete – takí naivní. A hlúpi, s prepáčením.
K „oprášeniu“ staršieho príbehu o seanse európskych národov, ktoré možno ani neexistujú ma viedli neustále aktuálne spory okolo Maďarov a iných národov na území označovanom poniektorými v Maďarsku ako Karpatská kotlina. Na úvod jedno dôležité terminologické upozornenie.
Slovenský ľud v minulosti často trpel núdzou, tú si však bohato kompenzoval legendami o zbojníkoch, ktorí ho z nej vytrhnú. Na vrchole karpatského zbojníckeho panteónu nepochybne čnie Jánošík s valaškou a vybíjaným opaskom.