Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
Štvrtého apríla 1945, pred sedemdesiatimi rokmi, bola oslobodená Bratislava. Bol však pochod Červenej armády naším územím skutočným oslobodením? Alebo možno vtedajšiu porážku fašizmu priamo spojiť s nastolením komunizmu vo februári 1948?
Poľský novinár a politológ Andrzej Grajewski cestuje na východ Ukrajiny často. Okrem vojny a utrpenia s ňou spojeného, si všíma aj to, ako tam funguje náboženský život.
Pri pohľade na diskusie na internete a na sociálnych sieťach sa niekedy zdá, akoby Slovensko bolo krajinou putinofilov a eldorádom prokremeľských názorov. Je to skutočne tak? Sú naši politici, média, intelektuáli či bežní občania proruskí?
Na Blízkom východe a na severe Afriky dnes v dôsledku fanatického násilia doslova miznú prastaré kresťanské komunity. Čo môže urobiť Slovensko, ak sa nechceme len bezradne prizerať?
Českí generáli otvorene hovoria, že ich krajina sa nachádza v hybridnom konflikte s Ruskom. Ich slovenskí kolegovia zatiaľ na túto tému diplomaticky mlčia. Týka sa táto hrozba aj nás?
Otázku, či dohoda z Minsku dokáže zmeniť katastrofálnu situáciu na Ukrajine, riešia v týchto chvíľach média a analytici na celom svete. Za pozornosť stojí, ako to vidia samotní Ukrajinci.
Referendum o rodine bolo neplatné, hlasovať prišlo menej ako milión občanov. Jeho témy však z verejnej debaty nezmiznú, otázkou je, ako budú ďalej žiť.