V .týždní má na starosti rubriku .ekonomika. Aj keď vyštudoval právo, ekonómia ho vždy zaujímala, pretože dáva odpoveď na otázku, prečo niektoré ľudské spoločnosti prosperujú lepšie ako iné. Zaujímajú ho nezamýšľané dôsledky účelových ľudských konaní, a v poslednom čase čoraz viac vzťah psychológie, kultúry a podnikavosti. Najradšej zo všetkého číta. Od kníh ho musí ťahať von manželka. So športom to nepreháňa, výnimkou je plávanie. Alkoholu nikdy veľmi neholdoval, no odkedy sa začal zaujímať o whisky ako fenomén, príležitosti, aby degustoval rôzne druhy, sa veľmi nebráni.
Pred pár dňami sme si pripomenuli výročie 71. konca druhej svetovej vojny v Európe. Dnes je však zásadnejšie pozrieť sa na samý začiatok. Do čias Weimarskej republiky
Najnovší návrh Európskej komisie, ktorý má vraj pomôcť pri riešení utečeneckej krízy, je bizarný. A vyvoláva otázku: Kam sa pri spravovaní európskych záležitostí podel rozum?
Rybníček chce rozdeliť Slovensko na 16 prirodzených regiónov, chce presúvať kompetencie a meniť volebný systém. Ľudia tak majú dostať krajinu späť do rúk. Je to atraktívna ponuka?
V týchto dňoch si pripomíname 71. výročie konca druhej svetovej vojny v Európe. Vlani, pri okrúhlom výročí, sa veľa diskutovalo najmä o samotnom vojenskom konflikte.
Kauza Panama Papers posilňuje dojem, že bohatí a mocní tohto sveta obchádzajú daňové pravidlá, ktoré platia len pre bežných smrteľníkov. No vec je o čosi zložitejšia.
V novom .týždni riešime otázku, či Slovensko potrebuje decentralizáciu, o akej hovorí Richard Rybníček. Pozrite si mapu, ako by mohli vyzerať prirodzené regióny Slovenska.
Kauza Panama Papers posilňuje dojem, že bohatí a mocní tohto sveta obchádzajú daňové pravidlá, ktoré platia len pre bežných smrteľníkov. No vec je zložitejšia.