V .týždní má na starosti rubriku .ekonomika. Aj keď vyštudoval právo, ekonómia ho vždy zaujímala, pretože dáva odpoveď na otázku, prečo niektoré ľudské spoločnosti prosperujú lepšie ako iné. Zaujímajú ho nezamýšľané dôsledky účelových ľudských konaní, a v poslednom čase čoraz viac vzťah psychológie, kultúry a podnikavosti. Najradšej zo všetkého číta. Od kníh ho musí ťahať von manželka. So športom to nepreháňa, výnimkou je plávanie. Alkoholu nikdy veľmi neholdoval, no odkedy sa začal zaujímať o whisky ako fenomén, príležitosti, aby degustoval rôzne druhy, sa veľmi nebráni.
Vláda v piatok podpíše investičnú zmluvu s automobilkou Jaguar Land Rover. Čo príchod tejto spoločnosti na Slovensko znamená? A bude mať v nitrianskom závode vôbec kto robiť?
Hovorí, že s poslednou krízou sa nič nezmenilo a finančný sektor pokračuje ako predtým. V knihe Zlé peniaze ponúka vlastnú interpretáciu finančnej a dlhovej krízy. Juraj Karpiš.
V novom čísle .týždňa píšeme o paralelách medzi dnešnou situáciou Európy a zánikom Rímskej ríše. Ako bonus pre webových čitateľov prinášame rozhovor s archeológom Jánom Rajtárom.
Utečenecká vlna a teroristické útoky v Paríži spôsobili, že niektorí historici začali hľadať analógie medzi situáciou súčasnej Európy a obdobím pred zánikom Rímskej ríše.
Najkrajším mestom tohto roka sa podľa portálu Slovakregion.sk stala Prievidza. Toto mesto si začína naplno uvedomovať čaro pamiatok postavených v štýle socialistického realizmu.
Vďaka veľkému prepadnutiu pravicových hlasov v budúcoročných voľbách by Smer a SNS mohli získať ústavnú väčšinu. S následkami pre krajinu na desaťročia dopredu.
Hovorí, že s poslednou krízou sa nič nezmenilo a finančný sektor pokračuje ako predtým. V novej knihe Zlé peniaze ponúka vlastnú interpretáciu finančnej a dlhovej krízy.