V .týždni má na starosti rubriky veda a šport. Najradšej má svätý pokoj, keď nemusí o ničom písať, čítať ani rozmýšľať. Keď ten pokoj má, potom ho trávi napríklad aj písaním, čítaním a rozmýšľaním o všeličom. Učil a stále učí fyziku a je veľmi vďačný za to, že sa stále ešte nájdu ľudia, ktorých dokáže niečo naučiť. Jeho populárno-vedecké články vyšli v našom vydavateľstve aj knižne (Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka). Športoval, kým vládal, hrá počítačové hry, ale už ani tie ho príliš nebavia, hrá sa so svojimi deťmi, ale nemá na to vždy dosť trpezlivosti. Vie sa celkom slušne nahnevať.
Z kuloárov Smeru presiakli dve zdanlivo nevinné informácie, ktoré však určite stoja za pozornosť. Jedna sa týka predvolebných prieskumov, druhá povolebných rokovaní.
Na Slovensku vyštudoval a už dvadsaťpäť rokov tu žije a pracuje. Pred rokom začal z vlastných úspor stavať v Afganistane základnú školu pre niekoľko stoviek detí.
Prvých sto dní od menovania novej vlády nebývajú novinári príliš kritickí. Akú zdržanlivosť si však zaslúži člen staronovej vlády, ktorý je na ministerstve už dvadsaťpäť rokov?
Chudák Peter Plavčan, toto si hádam ani nezaslúžil. Po dvoch týždňoch v úrade je jasné, že pred ním stojí vlastne len jediná úloha – ako ten úrad s akou-takou cťou opustiť.
Do solidárneho učiteľského štrajku na univerzitách sa zapojil od samého začiatku. Chodil na štrajkový výbor, vystupoval na zhromaždeniach. Novozélanďan Peter Barrer.
Pochod učiteľov v štrajkovej pohotovosti je podľa ministra školstva iracionálny. A to, čo chce tento minister predložiť ako návrh programového vyhlásenia vlády, to je racionálne?
Prvých sto dní od menovania novej vlády nebývajú novinári príliš kritickí. A platí to najmä v prípade ministrov, ktorí sú vo svojich úradoch nováčikmi.