Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób mal rád Slovan v KHL.
S radosťou oznamujeme, že zo svetovej fotožurnalistickej súťaže The Best of Photojournalism si .týždeň aj tento rok odniesol ocenenia za obrazové editovanie časopisu.
Minulý týždeň sa udiali dve významné veci pre tento časopis – zapojili sme sa do systému Piano, ktorým sa spoplatňuje časť internetových stránok novín, a získali sme svetové ocenenie.
Na siedmy deň sme, tak ako sa má, oddychovali. Na ôsmy deň sme opäť v hale, celkom pohltení zápasom Nemcov s Fínmi. Naše prehry majú aj kladné stránky.
Na prvý pohľad je to nezrozumiteľné – prečo by mala padnúť vláda pre nejakého Trnku? Nie je viac nehodných úradníkov vo vysokých funkciách? Je. Ale toto je oveľa vážnejšie.
Na prvý pohľad je to nezrozumiteľné – prečo by mala padnúť vláda pre nejakého Trnku? Nie je viac nehodných úradníkov vo vysokých funkciách? Je. Ale toto je oveľa vážnejšie.
Spor Ivety Radičovej a Ivana Mikloša o Ščurkov kšeft v Košiciach povedal veľa nielen o oboch politikoch, ale aj o nás všetkých. Takmer sa mi chce povedať, že to bol spor o to, v akom svete chceme žiť.
Iveta Radičová je lepšia premiérka, než som predpokladal. Nie pre reformy či schopnosť koordinovať koalíciu. Preto, že nie je súčasťou modrej chobotnice. Lenže tá sa o ňu neustále pokúša. Ako teraz.
Je to tu – už aj Portugalsko požiadalo EÚ o finančnú pomoc. Má ísť o 80 miliárd eur. Po Grécku a Írsku je to už tretia krajina eurozóny v problémoch. Smerujeme k riešeniu, alebo k zániku eura?
Koalícia, ktorá sa navyše rozhodne šetriť, nebýva príliš populárna. Ale aby hrozil Ficov supernávrat, na to nestačí rozumné znižovanie ním spôsobeného deficitu. Čo je teda katapultom Smeru?
Zvýšenie odvodov dohodárov a živnostníkov malo priniesť do rozpočtu asi miliardu korún, a bol z toho oprávnený krik. Nový euroval vyžaduje od Slovenska 20 miliárd korún, a je ticho. Prečo?