Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

ROZHLAS Vymáhači opäť v akcii

.časopis

V

V kauze vymáhania koncesionárskych poplatkov prehrali takmer všetci (s výnimkou pár ľudí vo firme Lawyer Partners). Slovenský rozhlas sa usiluje o nový imidž, investoval do reklamnej kampane vyše desať miliónov a chce získať nových poslucháčov i koncesionárov.
Ale stačí pár listov od firmy Lawyer Partners a môže byť po kampani. Podľa odhadov dostalo v týchto dňoch ďalšie vymáhačské listy 30-tisíc koncesionárov. Je pravdepodobné, že mnohí z nich na Slovenský rozhlas nadobro zanevrú a isto zas pribudne tých, čo koncesie prestanú platiť. Kto za to môže? Iste, prapôvodcom tohto zla je absurdný zákon, ktorý vytvorili a schválili poslanci parlamentu bez toho, aby si všimli, aké úžernícke paragrafy obsahuje.
Ak sa môže tristokorunový dlh za sedem rokov vyšplhať na vyše 11-miliónový, tak to nemá nič so zdravým rozumom. Paradoxne, najpokojnejšie sa tvári bývalé vedenie rozhlasu, ktoré zmluvy s vymáhačskou firmou podpísalo. Jaroslav Rezník, v súčasnosti šéf TASR, vydal o veci vyhlásenie. Ani on nesúhlasí s postupom firmy BP a ponúka svoje amatérske rady pre koncesionárov. Tie napokon dnes ponúka kdekto – právnici, minister kultúry i riaditeľka rozhlasu – ale aj tá s dodatkom: „Nijaká generálna rada neexistuje.“ Kto je za daný stav  zodpovedný? Zlý zákon, zlá zmluva, pomalé súdy? Zaujímavé je, že sa črtá aj prvé meno – Slovenský rozhlas podal v tejto veci trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. Malo by sa týkať bývalej dočasnej riaditeľky Slovenského rozhlasu, predtým jej ekonomickej riaditeľky, Hildy Gajdošovej. Tá dnes pôsobí na ministerstve kultúry. Že by predsa bol niekto aj osobne zodpovedný?

.eva Čobejová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite