Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Británia má talent

.časopis

    Rad súťaží na báze reality šou je zrejme nekonečný. Už sme zažili SuperStar, Vyvolených, Mojsejovcov, Big Brothera a rôzne ďalšie formáty.
Priniesli slávu a závratné peniaze či novú kariéru obyčajným ľuďom, niektorým moderátorom príležitosť rozžiariť (prípadne pochovať) kariéru a do nášho života zrejme vkročil aj so svojou dokonale nagélovanou hlavou Honzík Novotný.
Obyčajne sa na slovenské obrazovky dostanú formáty overené v krajinách na západ od nášho raja. V Spojených štátoch a Veľkej Británii finišujú súťaže s názvom Amerika (a Británia) má talent. Princíp súťaže je podobný SuperStar, porota hodnotí úroveň účinkujúcich, diváci ich esemeskami posielajú vždy do ďalšieho kola. Porotcom v americkej verzii je David Hasselhoff, známy plavčík zo seriálu Baywatch (tentoraz v slušnom odeve, bez červených plaviek) a v anglickej Simon Cowell, známy porotca americkej SuperStar (aj tentoraz v úlohe kata, v slovenskom vydaní Pavol Habera). O víťazovi Británia má talent rozhodli dva milióny diváckych esemesiek. Paul Potts, sympaticky hanblivý predavač mobilných telefónov z Walesu, uchvátil svoju rodnú krajinu operným spevom. Pred vystúpením na prvom kastingu sa naňho porotcovia pozerali ako na kandidáta do Hviezdnej roty, no počas spevu vyrazili jednej z porotkýň a viacerým divákom slzy dojatia. A zimomriavky zažil asi každý, kto tú áriu videl v televízii. Víťazovi sa výhrou splnil sen – bude mať možnosť vystúpiť v galaprograme Royal Variety Performance pred anglickou kráľovnou. Paul získal ako hlavnú cenu šek na stotisíc libier. V prepočte približne toľko, čo víťaz na Slovensku prekvapujúco málo populárneho Celebrity campu. 

Bohumil Stejskal, Medialne.sk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite