Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako len o ňom písať?

.eva Čobejová .časopis .téma

Najprv dva citáty, obidva pochádzajú od politikov a obidva sa týkajú médií. Najprv ten prvý: „Potrebujete prekročiť kritickú masu v počte lajkov, zhliadnutí, prečítaní...

Keď politik začne dlhodobo masírovať svoje publikum, nepotrebuje žiadne veľké médiá. Celá Penta a J & T si môžu svoje noviny a televízie strčiť do zadku.“ A potom druhá ukážka: „Nespoliehajte sa len na správy zo štátnych a korporátnych médií. Tie nikdy nebudú publikovať NIČ, čo by mohlo poškodiť ich majiteľom a čo by mohlo REÁLNE zmeniť súčasný skorumpovaný systém!“

Kvízová otázka: Kto je autorom prvého a kto druhého citátu? Jeden citát je od Richarda Sulíka, druhý od Mariána Kotlebu. Až tak príliš sa nelíšia a hovoria o jednom a tom istom: „mainstreamové médiá“ (v tomto zmysle klasické médiá vytvárané novinármi) sú čoraz menej dôležité a politici sa už na ne príliš nespoliehajú. Divák či čitateľ si predsa môže otvoriť internet a vybrať si stránku či fejsbúkový profil, ktorý najviac konvenuje jeho názorom. Aj v slovenčine nájde veľa internetových periodík, rádií, televízií, ktoré šíria celkom iné názory ako „mainstream“ – od Slobodného vysielača cez Slovenské národné noviny, Gloria TV, Orol TV, až po NašeSlovensko.

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite