Týždeň po spustení mala hra v USA viac ako 65 miliónov aktívnych používateľov. To je viac, ako má Twitter po vyše desiatich rokoch prevádzky. Servery padajú, používatelia napriek tomu pribúdajú. Z hry sa stal aj facebookový fenomén. Tak som sa dozvedel, že kamarátka narazila na Obchodnej na psychického pokémona Drowzeeho, kamarát chytil na záchode Bulbasaura a že v Spišskej Novej Vsi pokémoni nie sú: „Asi sem ešte neprišli. Čo by tu robili?“
Oficiálne je v čase uzávierky tohto textu dostupná iba v USA, Austrálii a na Novom Zélande. Hrá ju však aj veľké množstvo Slovákov – aby si mohli hru stiahnuť, vytvorili si v mobilnom obchode falošný účet so zahraničnou adresou. (Pozn. red. - Od nedele 17. júla sú už oficiálne aj na Slovensku.)
O čom je celé to šialenstvo? Tak ako v každej Pokémon hre, ktorých vyšlo niekoľko desiatok, vyhráva ten, kto „chytí všetkých“. Novinka je unikátna v tom, že hráč sa nehýbe v hernom svete, ale v reálnom. Pokémon naňho môže čakať za kríkom počas prechádzky, vo večierke alebo v parku. Hra využíva GPS na sledovanie polohy a fotoaparát, aby pokémona vizuálne vsadila do okolitého prostredia. Hru teda hráte v akejsi paralelnej realite, kde sú skutočné ulice so skutočnými ľuďmi, ale medzi nimi pobehujú farebné príšerky.
mobilné hry? Nikdy!
Pre Nintendo môže Pokémon Go znamenať veľký návrat. Legendárna firma, ktorá svetu priniesla herné série ako Super Mario, Donkey Kong či Zelda, v posledných rokoch stagnovala.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.