Takmer každý rok v tomto čase mi príde SMS, v ktorej je napísané: Blahoželám nám všetkým k 17. novembru. Vždy ma prekvapí obsahová presnosť tejto vety.
Kniha, ktorú sme pripravili pri príležitosti 10 rokov .týždňa a Lampy a tiež 25 rokov Novembra, sa volá Môj bláznivý život. A hoci sa názov môže zdať nemiestny, je presný.
Vstupom Penty do médií sa završuje proces, na konci ktorého ostal .týždeň poslednou mienkotvornou tlačou, ktorú nevlastnia oligarchické skupiny. A prišiel tweet. Môžeme to ustáť?
Európsky súd pre ľudské práva skonštatoval, že v kauze Cervanová neboli porušené práva obvinených Nitranov na spravodlivý proces. Znamená to, že sú vinní?
Čo znamená postupný prechod väčšiny médií v Česku a na Slovensku do rúk najmocnejších podnikateľov? Je to ohrozenie našej ponovembrovej slobody alebo jej prejav?
Nový prezident sa nesmie porovnávať s tými predošlými. Také nízke kritériá urážajú. Buďme nároční: ako obstál Andrej Kiska v prvých sto dňoch v porovnaní s Havlom či Klausom?
Keď som krátko po roku 1989 začínal písať, mal som šťastie na ľudí. Ovplyvnili ma Ivan Hoffman, Jiří Hanák, Pavel Tigrid, Lída Rakušanová a – Agneša Kalinová.
Referendum nie je zlo. Ale už tvorcovia prvých ústav považovali vôľu väčšiny za takú zradnú, že do textov pridávali brzdy a protiváhy. Potrebuje brzdy aj iniciatíva Aliancie za rodinu?