Film sa volá Levie srdce. Nebojte sa, nejde o ten so svalnatým blbečkom Jeanom-Claudom Van Dammom. A nejde ani o historické rozprávanie týkajúce sa anglického Richarda I. Ide o fínsko-švédsku (nie celkom ľahko stráviteľnú) lahôdku režiséra Doma Karukoskiho.
Hoci hlavná súťaž najprestížnejšieho filmového festivalu nemala jednoznačného favorita, Zlatá palma putovala do rúk francúzskeho režiséra Jacquesa Audiarda. No minimálne rovnakú pozornosť si vyslúžil maďarský film Saulov syn, víťaz Veľkej ceny poroty.
Necelé tri týždne po premiére a film Mad Max: Zbesilá cesta naďalej nadchýna azda každého, kto ho videl. Nadšene ho prijal nielen filmový establishment na festivale v Cannes, ale i davy obyčajného diváctva.
Avengers 2 – Vek Ultrona stál štvrť miliardy dolárov a zaplatil sa prakticky za prvý víkend. To len tak na úvod, aby bolo jasné, že úloha bola splnená a môžeme začať hovoriť o naozaj dôležitých veciach.
Umenie má schopnosť klásť nové otázky. Čiže je schopné rozmnožovať posolstvá, ak sú mu hviezdy naklonené. V prípade najnovšieho dokumentu Jara Vojteka Tak ďaleko, tak blízko veru naklonené boli.
Predtým, než sa stal odborníkom na manažment, slúžil v ozbrojených silách. Velenie vojakom je podľa neho tiež formou manažmentu, preto dnes radí špičkovým manažérom. Konzultant a spíker Gordon Curphy.
V poslednom čase sa hovorí o filme Americký ostreľovač, ktorý režíroval Clint Eastwood. Človek sa až čuduje, že sa toľko toho dá narozprávať o takom nevýraznom filme.
Napriek tomu, že mal Americký ostreľovač šesť nominácií na Oscara, zúročil len jednu (za zvukové efekty). No pár dní po zrolovaní červeného koberca sa o žiadnom z amerických filmov nehovorí viac.
Do slovenských kín prišiel film nórskeho režiséra Mortena Tylduma Kód Enigmy. Je príbehom matematika Alana Touringa, ktorý tento kód rozlúštil. Ale nielen preto je jeho príbeh zaujímavý.