Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.rozhovor
.týždeň

Radšej Brusel než Moskvu

. .časopis .rozhovor 19.04.2009

Hneď na začiatku upozorňuje, že na bilancujúci rozhovor vôbec nemá náladu. Hoci sklamanie z

.týždeň

Mali by sme krízu využiť

.robert Žitňanský .časopis .rozhovor 11.04.2009

Aj keď skúsenosť ukazuje, že rozumné veci robíme až po vyčerpaní ostatných možností, mohli by sme krízu využiť vo svoj prospech, myslí si mladý ekonóm, šéf ekonomického výskumu v centrálnej banke, člen jej bankovej rady a editor populárnej knihy Ekonómia z nadhľadu. Ľudovít Ódor.

.týždeň

Nehovorte mi Bratislavčan

.časopis .rozhovor 28.03.2009

Z Viedne sa presťahoval do bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorú si nevie vynachváliť. V posledných mesiacoch žije najmä v Bruseli, ktorý ho nepríjemne zaskočil. Vďaka nemu Rakúšania vedia, že ich polícia podozrivo rýchlo uzavrela smrť slovenskej opatrovateľky Denisy Šoltísovej ako samovraždu. Rakúsky spisovateľ a novinár Martin Leidenfrost.

.týždeň

Stomiliónový sponzorský dar

.mária Modrovichová . .časopis .rozhovor 07.03.2009

Pred desaťročiami emigroval z Československa do USA. Stal sa významným vedcom, objavil dôležitý liek, a je jedným z najväčších darcov v histórii amerického školstva. Ján Vilček.

.týždeň

Nech rozhodnú ľudia..

. .časopis .rozhovor 28.02.2009

Pred rokom sa v Írsku postavil proti Lisabonskej zmluve a v kampani porazil všetky politické strany. Kritizuje Brusel, označenie z euroskepticizmu však odmieta. Na Slovensko prišiel, pretože zakladá prvú celoeurópsku politickú stranu. Declan Ganley.

.týždeň

Je voči nám represia

. .časopis .rozhovor 21.02.2009

Bola potrestaná len za to, že pred súdom hovorila pravdu.

.týždeň

No bol som iný

. .časopis .rozhovor 14.02.2009

Patril k tým kritikom, ktorí v šesťdesiatych rokoch výrazne formovali názory na slovenskú literatúru. Odmietol však odvolať svoj protest proti vstupu sovietskych vojsk, a tak sa stal na 18 rokov personou non grata. K publikovaniu a svojej akademickej práci sa mohol vrátiť až po Novembri. Milan Hamada.