Posledné dve storočia bol Západ lídrom svetovej ekonomiky. Zaujímavá je otázka, ako sa Západu podarilo prekonať Východ. Keďže po tisícročiach Európa a USA hrali iba druhé husle ...
Európska ľavicová inteligencia si zakladá na predstave amerických konzervatívcov ako bigotných obmedzencov, ktorým záleží len na ich zbraniach a znižovaní daní. Naozaj?
O tom, čo sa mení v daňovej legislatíve v budúcom roku, čo môžu daňovníci očakávať od zmien, hovoríme s Jánom Polónym zo spoločnosti CONSULTATIO, ktorá ...
Časť našich úspor by mala mať peňažnú podobu. Peňažný zostatok je totiž vysokolikvidné aktívum, ktoré môžete kedykoľvek a bez straty hodnoty vymeniť za čokoľvek iné.
Hovorí, že s poslednou krízou sa nič nezmenilo a finančný sektor pokračuje ako predtým. V novej knihe Zlé peniaze ponúka vlastnú interpretáciu finančnej a dlhovej krízy.
Špatné časy vždy vedou k úvahám, co a jak reformovat. Platí to i v oblasti peněz a bank. I zde se objevují hlubší úvahy o změně pravidel, přemalování hřiště či úplně jiné hře.
Jeden deň, dve významné medzinárodné inštitúcie, každá na inej strane Atlantiku, dve povšimnutiahodné publikácie, jedna spoločná téma – kvalita regulácií.
Keď sa povie hodnoty v podnikaní a lídri biznisu, mnohí sa podvedome usmejú. Slovenské podnikateľské prostredie máme zafixované ako súťaž o akcelerované bohatnutie.
Utečenecká kríza priniesla do slovenského povedomia jednu na pohľad nekontroverznú, ale napriek tomu chybnú predstavu – že problém utečencov sa dá vyriešiť v ich domovinách.