Čoskoro po prepuknutí „kauzy Volkswagen“ sa ukázalo, že nejde len o Volkswagen, ale o viac automobiliek, možno dokonca všetky, ktoré vyrábajú autá s naftovými motormi.
Prišiel koniec nafty v automobiloch? Zrútila sa druhá najväčšia automobilka na svete? Akú správu si máme odniesť z medializovaných informácií o podvode Volkswagenu s emisiami?
Názory pápeža Františka na globálne hospodárstvo sa ekonomickému liberálovi nepočúvajú ľahko. S niektorými jeho poznámkami by sa dalo polemizovať za použitia čísel a štatistík.
Ekonomický výlet do živočíšnej ríše mal úspech, tak u zvierat ešte chvíľu zostaneme. Naposledy sme ukázali, že aj delfíny vedia šetriť a investovať. Teraz je na rade sociálny systém netopierov.
Zásadní výzva pro EÚ teprve přijde. Ve světle krize uprchlické a zase jen dočasně uhašené krize řecké to může působit jako přehánění, ale Evropu naplno prověří až britské referendum.
Ideová konferencia združenia ALFA, ktoré je think-tankom strany Sieť, priniesla vzrušenú diskusiu medzi Radoslavom Procházkom a Martinom Dubécim o utečencoch. No zároveň umožnila aj náhľad do kuchyne volebných cieľov preferenčne najsilnejšej opozičnej strany.
Keď Singapur v auguste oslavoval 50. výročie nezávislosti, naše médiá sa väčšinou zmohli na fotografie z ohňostroja a informáciu, že v roku 1965 tento mestský štát získal nezávislosť od Malajzie. Je to škoda.
Po svojej vlaňajšej publikácii Nemecký štandard pre Slovensko ponúka ekonóm Marcel Klimek pozoruhodný program revitalizácie slovenského poľnohospodárstva. Podpredseda strany NOVA vypočítal, že v pôde a potravinách sa skrýva nevyužitý potenciál asi miliardy eur ročne.
Čínsky akciový pád a nové utečenecké vlny odklonili pozornosť od Grécka. Pritom ďalšie voľby v septembri rozhodnú o garnitúre tak trochu samovrahov, ktorá prevedie krajinu nadiktovanými reformami.