Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Banky pod paľbou

.alexander Mravčák .časopis .týždeň v ekonomike 17.03.2013

Keď sa zákazník nemôže pripojiť na stránku e-shopu, vyberie si iný. To je dostatočný dôvod na to, aby si niekto zaplatil virtuálny útok na svojho konkurenta. Ale aký význam má súbežný útok na desiatky bánk, operátorov a médiá?

.týždeň

Odkaz „európskym“ politikom

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike 16.03.2013

Britský premiér David Cameron a americký podnikateľ Maurice Taylor, každý pri inej príležitosti, vyslali Európe varovné signály, o ktorých síce informovali aj naše médiá, dostalo sa im však nezaslúžene málo pozornosti. Málo vzhľadom na skutočnosť, že máme tú česť byť pasažiermi lode zvanej Európska únia, ktorej kľúčovým problémom je podľa Camerona prílišná centralizácia a podľa Taylora zúfalá strata konkurencieschopnosti.

.týždeň

Koniec karuselom

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 10.03.2013

Daň z pridanej hodnoty je vďačným terčom daňových podvodov a únikov. Finančná správa má záujem zamedziť im a zlepšiť výber DPH. Keby sa jej to podarilo, mohli by sa daňové sadzby v budúcnosti vrátiť na úroveň pred ich zvýšením garnitúrou Roberta Fica?

.týždeň

Neznesiteľná nezamestnanosť

.martin Filko .časopis .týždeň v ekonomike 03.03.2013

Vývoj nezamestnanosti v druhej polovici minulého roka bol príliš šťavnatý a bolestivý na to, aby sa nestal predmetom politicky nabitých prestreliek. No fakty a trendy sú azda dôležitejšie, a minimálne rovnako zaujímavé.

.týždeň

Patrí 21. storočie Nemcom?

.martin Hanus .časopis .týždeň v ekonomike 03.03.2013

Ešte pred desiatimi rokmi bolo Nemecko „chorým mužom Európy“. Dnes je všetko inak. V móde už nie je anglosaská liberálna ekonomika, ale nemecký model. Ako sa to vlastne stalo? A vydrží to tak aj ďalšie desaťročia?

.týždeň

Daň z finančních transakcí?

.mojmír Hampl .časopis .týždeň v ekonomike 02.03.2013

A je to tady. Vypadá to, že po letech tahanic, diskusí a bojů se skutečně přiblížil okamžik, kdy část zemí Evropské unie učiní významný krok. A krok chybný.

.týždeň

Transatlantické pochybnosti

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 24.02.2013

Myšlienka zóny voľného obchodu medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi vzbudila na začiatku vlnu nadšenia na oboch brehoch Atlantiku. No pri bližšom pohľade zaznievajú aj legitímne námietky či pochybnosti. A neprichádzajú iba zľava.

.týždeň

Príležitosť je v nás

.marína Smolková .časopis .týždeň v ekonomike 24.02.2013

Každodenný tlak vonkajšieho ekonomického prostredia núti firmy správať sa flexibilne a zároveň zodpovedne k svojim zdrojom. Manažment sa denne zamýšľa, aké zmeny by bolo dobré realizovať , aby tu firma bola aj „zajtra“. Riešenie môže byť pritom na dosah ruky.

.týždeň

Ľudia uprednostňujú spravodlivosť

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 24.02.2013

Sociálna spravodlivosť slúži ako argumentačné podhubie mnohých súčasných politickoekonomických debát. Čo sa však ukrýva za týmto filozofickým konceptom? O tom sme sa porozprávali s nemeckým filozofom a ekonómom Hardym Bouillonom.

.týždeň

Šarlatánstvo minimálnej mzdy

.dalibor Roháč .časopis .týždeň v ekonomike 24.02.2013

Pracovníci s najnižšími platmi v americkom hospodárstve dostanú pridané –pokiaľ si udržia svoje zamestnanie. Nedávny návrh prezidenta Obamu na zvýšenie minimálnej mzdy na 9 dolárov, prednesený vo výročnom prejave o stave Únie, vyvolal celú vlnu reakcií.