Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Estónci sú veľmi racionálni

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 18.06.2011

Hovorí, že na euro je hrdý a rovnako by sme mali byť aj my. Severská poctivosť podľa neho vyviera z kultúry. A nechápe ako nejaká krajina môže žiť nad svoje pomery. Minister financií Estónska, Jürgen Ligi.

.týždeň

Sex na firemný účet

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 12.06.2011

Verejní činitelia ako Dominique Strauss-Kahn alebo Silvio Berlusconi nie sú so svojimi sexuálnymi aférami osamotení. Nemecké médiá nedávno rozoberali prípad poisťovne, ktorá svojich pracovníkov motivovala sexuálnymi radovánkami v Maďarsku. Mimochodom, ako je to na Slovensku?

.týždeň

Čo nás naučili majstrovstvá?

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 12.06.2011

Po hokejových majstrovstvách sveta je ďalšou veľkou príležitosťou na propagáciu Slovenska v cudzine podujatie Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Čo sme sa naučili z majstrovstiev a ako bude pokračovať country branding našej krajiny?

.týždeň

Tragédia eura

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike 11.06.2011

Politický projekt euro má vážne problémy. Zdá sa, že Friedmanova kliatba sa začala napĺňať. Napriek tomu, že Európska únia a Medzinárodný menový fond už na hasenie požiaru európskej dlhovej krízy prisľúbili trištvrte bilióna aj našich eur (11 rokov produkcie Slovenska), úroky na dlhoch problematických krajín sú dokonca vyššie, ako boli pred ohlásením záchranných balíkov.

.týždeň

Ceny liekov a ich dostupnosť

.dušan Zachar .časopis .týždeň v ekonomike 04.06.2011

V ostatných rokoch stúpa v EÚ váha medzinárodného (takzvaného externého) referencovania, teda porovnávania cien, najmä pri originálnych liekoch. Takmer všetky členské štáty, s výnimkou Nemecka, Veľkej Británie a Švédska, používajú tento inštrument na stanovovanie ich domácich maximálnych cien liečiv.

.týždeň

Voliči proti sociálnemu štátu

.michael J. Boskin .časopis .týždeň v ekonomike 04.06.2011

Kanadský premiér Stephen Harper získal prvý raz od nástupu do úradu jasnú väčšinu kresiel v parlamente. Pokračuje tak v pozoruhodnej sérii volebných víťazstiev, ktoré podnecuje túžba voličov po prerušení alebo úplnom zvrátení rastu sociálneho štátu.

.týždeň

Garantované trápenie

.robert Žitňanský .časopis .týždeň v ekonomike 29.05.2011

Prečo náprava 2. piliera trvá tak dlho a je taká rozpačitá, keď každý už niekoľko rokov vie, v čom je problém a ako ho vyriešiť?

.týždeň

Sudcovský aktivizmus je vážny problém

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 29.05.2011

Spojené štáty podľa neho čelia obrovským rozpočtovým výzvam, oceňuje však Obamov pragmatický posun do politického stredu. Slovákom odkazuje, že bez vlády zákona ľudia nebudú štátu dôverovať. Americký právnik a aktivista James P. Kelly.   

.týždeň

Uvažovať o peniazoch sa oplatí

.marek Prokopec .časopis .týždeň v ekonomike 22.05.2011

Rozumná starostlivosť o vlastný majetok môže mať v budúcnosti väčší vplyv na našu finančnú situáciu, ako usilovnosť či kariéra. Skúsme tú úvahu ilustrovať na príklade dvoch ľudí.

.týždeň

Predčasný nekrológ pre Dohu

.jagdish Bhagwati .časopis .týždeň v ekonomike 21.05.2011

Rokovanie v Dohe, prvé mnohostranné dohody o voľnom obchode, ktoré prebiehali pod dozorom Svetovej obchodnej organizácie, je v kritickom štádiu. Tieto rozhovory, ktoré majú za sebou prvé desaťročie, potrebujú záverečné politické poštuchnutie. Tak aby sa Doha – a s ňou aj WTO – nestratili z radaru sveta.