v akom stave je slovenské hospodárstvo? Vláda urobila viacero dobrých krokov, najmä v odbúravaní byrokratickej záťaže pod taktovkou dnes už opozičnej SaS. Akékoľvek zmeny k lepšiemu však brutálne prevalcovali nezmyselné a nekonečné sociálne balíčky, zavádzanie nových daní a chaotické a nepremyslené zmeny vychádzajúce väčšinou z Matovičových nápadov. Nádeje na opätovný príchod tatranského tigra a premenu slovenskej ekonomiky na jednu z najviac konkurencieschopných v Európe sa rozpadli prakticky okamžite po nástupe vlády v roku 2020. Podľa analytikov dnes neexistuje všeobecná zhoda na potrebe reformovať skostnatené podnikateľské prostredie. Žiadny zásadný rast životnej úrovne, podobný ako po roku 2004, nás teda zrejme nečaká.
pod značkou rozdávania
Počas vlád OĽaNO sa neuskutočnili nijaké zásadné reformy, ktoré by aspoň vzdialene pripomínali zmeny, ktoré nás pred rokmi premenili z „čiernej diery v strede Európy“ na ekonomický zázrak – tatranského tigra. Naopak, Matovičova a neskôr Hegerova vláda (s Matovičom ako neriadenou strelou na poste ministra financií nedodržiavajúcou nijaké záväzky a vymýšľajúcou ekonomický program podľa toho, ako sa práve zobudí) sa zapíšu do dejín ako ďalšie z vlád rozdávajúcich peniaze na sociálne balíčky.
„Reforma školstva, zdravotníctva, dôchodkového systému či zásadné zlepšenie podnikateľského prostredia nás v najbližších rokoch zrejme nečaká. “
Tie išli najčastejšie práve tým, ktorí ich potrebovali najmenej. „Veľkú časť energie vláda venovala rodinnej politike, ktorá bude historicky ,značkou‘ tejto vlády.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.