Pulitzerova cena dovŕšila svoj jubilejný stý ročník. Keď sa pozrieme na fotografie, ktoré získali za ten čas toto prestížne ocenenie, tak sa zdá, že táto planéta nie je pre ľudí.
V centre Horehronia, kde bol za vojny silný antifašistický odboj a kde po voľbách Kotleba zrušil divadelné predstavenie, sa minulý víkend uskutočnilo podujatie proti fašizmu.
Kreatívne centrum Cvernovka sa musí do konca júna vysťahovať z budovy a nájsť nové riešenie. Téme sa venujeme v najbližšom tlačenom vydaní, dnes vás pozývame na krátku prehliadku.
V aktuálnom tlačenom vydaní prinášame rozsiahly fotografický profil k deväťdesiatym narodeninám Alžbety II. Kráľovnej, ktorú dobre poznáte z bankoviek či poštových známok.
Vydali sme sa po stopách Kotlebových hliadok vo vlakoch na trati Bratislava – Nové Zámky – Kozárovce – Hronská Dúbrava. Kotlebovcov sme nestretli, zaujímavé momenty však nechýbali.
V Haagu odsúdili Karadžića a oslobodili Šešelja. Najtragickejším miestom bývalých vojen je Srebrenica, kde spáchali srbské jednotky v júli 1995 genocídu. Opakovane sa tam vraciame.
Slávnosť Veľkej noci sa začína vigíliou, večernou omšou, ktorej zmyslom je očakávanie Kristovho vzkriesenia. Je to čas mnohých symbolov. Boris Németh ich zachytil v Banskej Belej.
Na mieste, kde sa križujú rušné jeruzalemské ulice Via Dolorosa a Súk Chán az-Zajt, je jedno zastavenie krížovej cesty. To siedme zo štrnástich, na križovatke dvoch ciest k Bohu.
Prinášame fotografie z obdobia, keď sa Slovensko prebudilo do nacionalistickej renesancie. Kde sa vzal extrémny nacionalizmus zastúpený už aj v poslaneckých laviciach?
Tisíce ľudí včera odmietli neonacizmus v uliciach Bratislavy. Len dva dni potom, čo Kotleba získal vo voľbách 8 percent, viali vo vetre preškrtnuté hákové kríže.