the Prodigy boli v tom roku určite najväčším menom, aké sa podarilo organizátorom Pohody získať v dovtedajšej histórii festivalu. A podľa Kaščáka patrí medzi tie najväčšie stále. „Podľa mňa je to jedna z najlepších kapiel, aké kedy v histórii hudby vznikli. Radím ich na úroveň The Beatles a pre mňa dôležitých B52´s – prví v rokenrole, druhí v americkej novej vlne, The Prodigy zase v štýle rave, v tanečnej hudbe, hranej naživo a s obrovskou energiou,“ hovorí o kapele z britského Essexu. „Chcel som ich odjakživa a keď to v roku 2005 vyšlo, bola to obrovská radosť.“
Kapela vtedy vydala svoj štvrtý album Always Outnumbered, Never Outgunned, pričom tie predchádzajúce, druhý Music for the Jilted Generation a tretí The Fat of the Land vynášali do nebies nielen kritici, ale valcovali aj hitparády. Single No Good (Start the Dance), Voodoo People, Poison, Firestarter, Breathe či Smack My Bitch Up (a rovnako tie z neskoršieho obdobia kapely Omen alebo Invader Must Die) nestratili na sile ani dnes. Naopak. „The Fat of the Land je podľa mňa jeden z najlepších albumov v histórii hudby, pre mňa zlomový v tanečnej hudbe,“ dopĺňa hudobník, ktorý dokonca skladbu Breathe vydal v roku 2000 v špeciálnej „dychovej“ úprave na albume svojho niekdajšieho projektu Neuropa.
soundsystem v šatni
Kapela mala (a stále má) naozaj veľmi široký záber poslucháčov a prejavilo sa to aj v rekordnom predpredaji, či už v roku 2005, alebo aj 2016.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.