v roku 1986 nazval Kenzó svoju kolekciu „Cesta okolo sveta za osemdesiat dní“. Kolekcia spájala vplyvy z cestovania a rôznych kultúr do integrovaného štýlu. Kenzóova eklektická intuícia ukazovala potlače a vzory bohaté na farby, nezastaviteľné objavovanie nových kultúr s cieľom získať globálnu perspektívu. Áno, bavíme sa stále o módnom odvetví.
Nevytváral nenositeľné halucinácie, ale nositeľnú mestskú módu pre ženy z prostredia takzvanej „mestskej savany“. Módne kúsky, ktoré ani po desaťročiach nestrácajú na aktuálnosti či nositeľnosti.
Kenzó Takada sa narodil v japonskom Kjóte. Jeho otec viedol čajovňu a malý budúci návrhár vyrastal obklopený gejšami v tradičnej malej dedine. Nebavil ho šport. Už v mladom veku cítil, že je iný ako jeho súrodenci. Šil svoje návrhy doma pri šijacom stroji. Študoval najskôr v Tokiu.
SITA/AP Photo/Francois Mori
V roku 1960 získal prominentnú Soenovu cenu a začal pracovať pre obchodný dom Sanai a svoju vytrvalosť ukazoval tým, že už vtedy každý mesiac vytvoril až 40 štýlov. Práca v Sanai predstavila Kenzóovi koncept rýchlej módy a neustáleho obnovovania trendov a štýlov v módnom priemysle.
Medzníky v jeho živote boli dva. Prvý, odchod z Japonska s príchodom do Paríža. Druhý medzník bol otvorenie prvého parížskeho butiku a uvedenie kolekcie Jungle Jap počas éry Flora Power v roku 1970.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.