hovorí sa o nich, že sú roboti s ľudským srdcom, ale pokojne by mohli byť aj napoly ľuďmi a robotmi zároveň. Ak sa pozrieme na tvorbu francúzskych Daft Punk, obe verzie sú správe. Táto dvojica robila všetko preto, aby poslucháč mal pocit, že za ich skladbami nestoja ľudia, ale robotické tvory. Nebolo to len ich imidžom. Elektronická hudba v ich podaní mala napriek všetkému v sebe stopu ľudskosti.
Príbeh Daft Punk sa skončil tento týždeň, keď dvojica zverejnila na You Tube video, ako kráčajú púšťou. Jeden robot tomu druhému zapne na chrbte detonačné tlačidlo a ten sa nakoniec rozletí na tisíce kúskov. Na konci tohto filmu sa objaví nápis Daft Punk 1993 – 2021. Klip nazvaný Epilogue je starý už niekoľko rokov, ale na rozlúčku sa hodí.
The Guardian napísal, že s Daft Punk odišla najvplyvnejšia skupina, ktorá od druhej polovice 90. rokov určovala trendy v popmusic napriek tomu, že svojím zmýšľaním absolútne vybočovala zo zabehaných pravidiel šoubnizisu. Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homen Christo od istého času vystupovali na verejnosti iba v maskách. Dávali tým najavo, že jediná vec, na ktorej záleží, je hudba. Ich rozhovory boli bizarné v tom, že vždy hovorili v množnom čísle, čiže my, a nikdy sa nedelili o momentky zo svojho súkromia. Dokonca verejnosť nepozná ani ich aktuálne podobizne, iba ak tváre z 90. rokov, keď si ako novici ešte len budovali svoj imidž.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.