mick Jagger a Keith Richards ho do kapely „lámali“ skoro celý rok 1962. Napokon prikývol. Prvýkrát hral s Rolling Stones v januári 1963 a bol pravdepodobne najdlhšie súvisle hrajúcim rockovým bubeníkom všetkých čias. Aj tak si ešte rád odskočil k džezu, mal svoju vlastnú džezovú kapelu aj big band.
Charlie Watts zomrel vo veku 80 rokov 24. augusta a skupina Rolling Stones zrejme skončí: keď Charliemu Wattsovi v roku 2004 diagnostikovali rakovinu hrdla a jeho život už vtedy visel na vlásku, jeho kolegovia si nevedeli predstaviť, že ak by sa nevyliečil, hrali by aj naďalej pod menom Rolling Stones. „Charlie je motor. Bez motora sa nikam nedostanete,“ povedal Ron Wood v dokumente Tip Of The Tongue.
kompaktná zostava aj tep
Aký to bol motor? Malý, spoľahlivý a efektívny.Pod pojmom rocková bicia súprava si predstavujeme mohutnú zostavu s lesom činelov, často doplnenú o gong a rôzne perkusie, do ktorej bubeníci režú s energiou špičkového karatistu. Charlie Watts celý život hral zrejme na najmenšej súprave v rockovej histórii: 4 bubny, hi-hat, 3 – 4 činely a okrem úplných začiatkov nemenil značku bicích (Gretsch). A hral s noblesou anglického džentlmena.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.