Aj na Zemplíne je o dobrých majstrov núdza. Mnohí majú veľa zákaziek – hovorí sa, že dobrého majstra si treba objednať niekoľko mesiacov vopred. No aj tak sa často začiatok práce predlžuje.
Za sebou počujem hostí malej krčmičky, predo mnou, na javisku, kráľ Henrich VIII. obhajuje svoje rozhodnutie, prečo sa musí zbaviť svojej prvej, druhej, tretej... šiestej manželky.
TREBA SA ZAPOJIŤ Do zlepšovania štátnych IT ●
TREBA UPOZORNIŤ Na Olega Sencova ●
TREBA VIDIEŤ Výstavu o normalizácii ●
TREBA RYŽOVAŤ zlato ●
TREBA POZERAŤ V TELKE Za Elvisom do Memphisu
V jedno februárové ráno sme sa rozhodli spraviť si vo Vietname voľný deň. Vybrali sme sa na malý ostrov, o ktorom sme sa veľa nedočítali, ale o to viac nás lákal. Ráno sa nám podarilo zaspať, no po divokom behu do prístavu sme úspešne naskočili na loď plnú Vietnamcov.
Po týždňoch trmácania sa pomedzi ryžové polia, po skorých ránach a neskorých príchodoch, ale aj stretnutiach iného druhu s kliešťami a švábmi, sme s priateľom Tomášom dorazili na poslednú zastávku našej vietnamskej cesty.
Podľa všetkého je uholným (základným) kameňom európskej kultúrnej tradície, predchodcom všetkých syrov. Biela kompaktná tehla, ktorá v Grécku nesmie chýbať v žiadnom šaláte. No nielen tam. Nátierky, plnky, koláče. To všetko dokáže obhospodáriť legendárna feta.
Programátor Ján Suchal má na svojom facebookovom profile ako povolanie napísané: Profesional Anarchist. Takto sa titulujú medzi sebou s kolegami v Slovensko.Digital. To preto, že ich mnohí vnímajú ako tých, čo robia štátu zle. No výsledkom ich práce je, naopak, lepšie štátne IT.
Volali ho Mižo, posledný chlap v tomto vchode žijúci v obkľúčení vdov. V tehlovej štvrti postavenej krátko po druhej svetovej vojne to nebolo nič neobvyklé. Sťahovalo sa tu za prácou vidiecke obyvateľstvo, najmä zo severovýchodu.
„Načo tam idete? Br, veď je tam zima. A nič tam nie je,“ vraveli mi známi predtým, ako sme vyrazili s rodinou – nie na slovenský východ, ale na Liptov. Ale šli sme, dokonca aj s plavkami v batohu.