Od Richarda Rybníčka nemožno očakávať iné než iba chŕlenie ohňa a síry na terajšie vedenie STV – veď ako inak má ospravedlniť škody, ktoré Slovenskej televízii napáchal v časoch svojho riaditeľovania, keď sa k verejnoprávnej inštitúcii správal ako ku (svojej) eseročke.
Proti (Rybníčkovmu) gustu niet dišputát, napokon, žijeme v demokracii, kde si každý môže slobodne vyjadriť svoj názor. Iná vec však je, ak vo svojich argumentoch úmyselne klame!
Pán Rybníček vo svojej stati uverejnenej v týždenníku .týždeň napríklad hrubo zavádza, keď tvrdí, že v čase jeho úteku z kancelárie riaditeľa STV mala televízia na účte v hotovosti 220 miliónov slovenských korún a žiadne dlhy. Rybníčkov dočasný nástupca Branislav Záhradník by o tom mohol povedať viac, ďalší generálny riaditeľ po Rybníčkovi - Radim Hreha o tom píše: „V rokoch 2003-2004 STV dostala štátnu podporu presahujúcu miliardu korún (1,019 mil. Sk). Vzhľadom na záväzky STV v objeme 99 miliónov korún mal Rybníček k dispozícii 920 miliónov od štátu a výnosy z poplatkov a reklamy. S takou gigantickou dotáciou žiadny iný manažment STV pred ním ani po ňom nepracoval. V rokoch 2005-2006 STV nedostala žiadne dotácie, nepotrebovala ich, pretože vo veľkom predávala svoj majetok. V roku 2004 za 18, v roku 2005 za 180 a v roku 2006 za 55 miliónov korún. Okrem iných Rybníček predal i parcely v areáli STV v Mlynskej doline. Uvedené výnosy použila STV na prevádzkové financovanie. Žiadny iný generálny riaditeľ takto nepostupoval. Za Rybníčka (2003 - 2006) STV hospodárila so skrytou stratou desiatok až stoviek miliónov ročne. Stratové hospodárenie však bolo kryté štátnymi dotáciami a znižovaním základného imania.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.