problém nastáva v prípade, ak už svojho favorita nejaký ten rok máte. Ľahko sa vám potom môže stať, že sa z článku Ishaana Tharoora, v ktorom prirovnáva trénerov anglických tímov k svetovým lídrom, dozviete, že váš tím trénuje Vladimir Putin. Ešte horší je moment, ktorý príde o pár sekúnd neskôr. Keď si uvedomíte, aké presné toto prirovnanie v skutočnosti je.
„Je známy svojou nemilosrdnosťou, chladnosťou a cynizmom. Novinári mu často zobú z ruky - rovnako zo strachu, ako z obdivu. Jeho úspech a moc sú neoddeliteľné od vplyvu a moci ruských oligarchov," píše sa chirurgicky presne v článku o spoločných znakoch ruského prezidenta a trénera londýnskej Chelsey Josého Mourinha. Takmer nikto, okrem ich vlastných občanov/hráčov/fanúšikov, ich nemá rád. Z každého svojho neúspechu vinia všetkých naokolo. Oni sa predsa nikdy nemýlia.
Mýlia sa však tí, ktorí sa v detstve rozhodli fandiť klubu s najkrajšími dresmi? Môžu za to, že ten klub o pár rokov neskôr kúpil Putinov kamarát a za trénera si už druhýkrát vybral portugalskú kópiu ruského despotu? Do akej miery je športové drukovanie ovplyvniteľné racionálnym uvažovaním?
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.