keď koncom júla organizátori protestov ohlásili, že pred komplex Bonaparte budú chodiť pondelok čo pondelok až do začiatku septembra, nevyvolalo to prílišné nadšenie. V hlave sa skôr vytvoril obraz postupného odumierania nadšenia a hnevu, ktoré ešte koncom júna vyhnali na hradný kopec tisícky protestujúcich. Z tisícok sa však postupne stali stovky, ktoré sa po piatom proteste v polovici júla ustálili na cifre päťsto. Medzitým prišli kultúrne debaty o kvalite hudobného programu, ako i kritika samotných protestov a ich formy. Napriek tomu však „Protest proti zlodejom v politike“ oduševnene pokračuje a dnes má v pláne svoj ôsmy diel. A ten by, vďaka súhre troch okolností, mohol dodať celej sérii demoštrácií druhý dych. Tu sú:
matematika
Fejsbúkové dáta síce nie sú veľmi spoľahlivé, no badať v nich istý trend. A ten jasne ukazoval, že počet ľudí, ktorí sa na protestoch pred Bonpartem zúčastnili a tých, ktorí sa o udalosť iba zaujímali, pravidelne klesal. Výnimkou bol až minulotýždňový protest, na ktorý sa prihlásilo o osemdesiat ľudí viac. Nárast potvrdili aj správy z miesta, ktoré hovorili o účasti vyššej o približne stovku protestujúcich. Na dnešný protest je už teraz prihlásených o ďalšiu stovku ľudí viac.
obvinenie prokurátora
Na podobne silný aktualizačný moment protestov sa čakalo prakticky od začiatku protestov. Obvinenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasila Špirka, ktorý dozoruje vyšetrovanie Bašternákovej kauzy, z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa je presne
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.