Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Smrť Františka Gauliedera a my

.štefan Hríb .názory

Neviem, čo sa na tej železničnej trati stalo. V spoločnosti, kde má človek takú malú cenu, si viem predstaviť všeličo. Ale niečo mi na rýchlych rečiach o vražde Mečiarovho kritika prekáža.

Štefan Hríb

je hrozné, čo sa stalo. Všetkým pozostalým a priateľom týmto vyjadrujem účasť. Ale buďme aj v tejto chvíli triezvi a najmä pravdiví.

1. Pri všetkej úcte k zosnulému a jeho posledným rokom, nebol to celkom kritik Mečiara. Kritikom Mečiara bol Fedor Gál a väčšina VPN v roku 1991. Vtedy bol Gaulieder spolu s Kňažkom a Budajom na Mečiarovej strane. Potom sa v roku 1993 nahlas ozval práve Milan Kňažko, keď okrem iného povedal, že Mečiar používa lož ako pracovnú metódu, a stálo ho to miesto ministra zahraničných vecí. Aj vtedy ostal Gaulieder s Mečiarom. Podobne ako Jozef Moravčík, ktorý post Mečiarovho ministra pokojne po Kňažkovi prevzal. Potom v roku 1994 odišli od Mečiara aj ľudia okolo Jozefa Moravčíka.

No aj vtedy ostal Gaulieder s Mečiarom. Potom, v roku 1995, prišiel únos, a aj vtedy ostal Gaulieder s Mečiarom, hoci už po pár dňoch bolo jasné, kto únos spáchal.

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite