háčik je v tom, že ani len pseudo sociálno-demokratická strana Smer si do svojho PVV nedovolila dať tak deštruktívny bod ako tento: „Vláda SR zváži zavedenie unitárneho systému zdravotného poistenia“.
Ak mal niekto naivnú nádej, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Peter Pan, že voľbami sme veriacich v prílišný štát porazili, dnes sa nestačí čudovať.
Ilúzie o strane Sme rodina nemal nikto príčetný. Pri tzv. hnutí OĽaNO sa tiež nedalo čakať, že by sa mohli ich poslanci správať ako nezávisle mysliace bytosti, nedajbože s iným názorom ako má predseda. Či sa do parlamentu súčasní poslanci OĽaNO opätovne dostanú, alebo presnejšie, či im bude dovolené za hnutie kandidovať v budúcich voľbách, záleží na máločom inom, ako na vôli predsedu. Samostatné myslenie poslancov OĽaNO je teda nepriamo úmerné ambíciám opätovne sa dostať na aspoň 123. miesto.
To, že s úletmi v PVV súhlasia a dobrovoľne zaň zahlasujú aj poslanci z SaS a Za ľudí, je chyba. Vyjednávacie tímy, ktoré o programovom vyhlásení rokovali, mohli byť radšej nahradené umelou inteligenciou. Tá by v prípade dobrého naprogramovania hádam lepšie zastavila deštrukčné nápady.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.