Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Eugena Kordu: Predseda vlády a Slovenská informačná služba patria medzi hlavné bezpečnostné riziká

.eugen Korda .názory .týždeň

Ľudia s pokrivenými charaktermi, túžbou po peniazoch a afinitou k zločinu. Takí boli šéfovia Slovenskej informačnej služby. Zadržanie posledného riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského je len ďalším zlyhaním tejto inštitúcie, ale hlavne politikov, ktorí do jej čela s neomylnou istotou vyberajú persóny s pochybnou minulosťou.

Eugen Korda

SIS je zapáchajúca stoka

Pozrime sa na to, čo vo svojej krátkej histórii vyprodukovala Slovenská informačná služba. Utajené kupčenie s informáciami, kompromitácia politických oponentov boli vždy dôležitou súčasťou jej činnosti. Treba dodať, že nelegálnej. V jej čele stáli až príliš často ľudia s pokrivenými charaktermi, túžbou po peniazoch a afinitou k zločinu. Vladimír Lexa zorganizoval únos prezidentovho syna do zahraničia.

Dodnes ho nikto nepostavil pred súd. V jej lone sa zrodil napríklad Peter Tóth, ktorý bol zároveň novinárom i jej námestníkom. V policajných celách sa ocitlo viacero jej vysokopostavených funkcionárov. Náhoda? Zadržanie posledného riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského je len ďalším zlyhaním tejto inštitúcie, ale hlavne politikov, ktorí do jej čela s neomylnou istotou vyberajú persóny s pochybnou minulosťou. SIS je zrelá nie na reorganizáciu, ale na rozpustenie presne tak, ako kedysi Ján Langoš rozpustil Štátnu bezpečnosť. Predseda vlády a Slovenská informačná služba patria medzi hlavné bezpečnostné riziká. Smutné konštatovanie.

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite