Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

KDH: Vládna koalícia inklinuje k totalitným režimom a pošliapava odkaz Nežnej revolúcie

.sita .slovensko

Vláda podľa Lexmann vytvára ideálne prostredie pre rozširovanie vplyvu totalitných režimov, či ide o agresora - Rusko, alebo o komunistickú Čínu.

KDH: Vládna koalícia inklinuje k totalitným režimom a pošliapava odkaz Nežnej revolúcie SITA/Tomáš Bokor

vládna koalícia inklinuje k totalitným režimom a pošliapava odkaz Nežnej revolúcie. Vyhlásila to europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH). Ako kresťanskí demokrati pripomenuli, Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vzišlo z novembra 1989 a je nositeľom hodnôt ako pravda, sloboda, demokracia a úcta k dôstojnému životu. 

Hnutie sa preto odmieta nečinne prizerať, ako vládna koalícia pošliapava odkaz boja za slobodu a čoraz viac sa začína orientovať na autokratické režimy. „Tie hrubo porušujú ľudské práva či podkopávajú našu bezpečnosť a mier. Pred 35 rokmi sme si vybojovali slobodu a porazili sme trvajúci totalitný komunistický režim, ktorého súčasťou bolo zatýkanie, vraždenie, obmedzovanie slobody slova či vyvlastňovanie. A čo sa deje dnes?“ uviedla europoslankyňa.

To, čo sa podľa Lexmann deje dnes, je, že vládna koalícia manipuluje verejnou mienkou spochybňovaním faktov. „Vytvára tak ideálne prostredie pre rozširovanie vplyvu totalitných režimov, či ide o agresora - Rusko, alebo o komunistickú Čínu. Ukážkou toho je aj baterkáreň v Šuranoch, pri ktorej sú vážne indície, že vláda pod rúškom falošných naratívov o pracovných miestach a posilňovaní ekonomiky vyvlastňuje pozemky pre čínskych papalášov, obchádza pravidlá transparentnosti pri podpore čínskych investícií či nerešpektuje zákony týkajúce sa životného prostredia a ignoruje obavy miestnych obyvateľov,“ upozornila europoslankyňa s tým, že slovenské národné bohatstvo ako vodu či úrodnú pôdu ide vláda doslova darovať komunistickej veľmoci. 

„K tomu všetkému si vláda schválila dokument týkajúci sa ďalšej spolupráce s Čínou, ktorý bol expresne prijatý, a hoci na prvý pohľad pôsobí nenápadne, v kontexte totalitnej povahy čínskeho režimu vyvoláva množstvo otázok o jeho širších dopadoch na našu bezpečnosť,“ uzavrela Lexmann, ktorá je spoluzakladateľkou Medziparlamentnej aliancie pre Čínu IPAC.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite