Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Brexit – smutná tvár dnešných politických lídrov

.ján Tóth .slovensko

Slobodný trh bez hraníc je niečo, čo nás posúva k vyššej životnej úrovni. Na tom sa zhoduje väčšina ekonómov. Ako to bude vyzerať po zajtrajšku?

Brexit – smutná tvár dnešných politických lídrov Cedric Hatto/Reporters/profimedia Vo štvrtkovom referende sa za prielivom La Manche rozhodne nielen o budúcnosti Spojeného kráľovstva, ale aj celej Európy.

ak sa dá vypichnúť len jedna v realite najdôležitejšia vec ohľadne členstva v EÚ, tak je to práve zabezpečenie bezbariérového obchodovania a investovania. Aj keď, naopak, okolo bilancie výhod a nevýhod členstva v eurozóne môže byť zložitá a zdĺhavá diskusia, členstvo v EÚ dáva jednoduchú a jednoznačnú pozitívnu odpoveď. Šesťdesiatročný európsky projekt jednotného trhu vykazuje silnú bilanciu výhod. Napriek tomu štvrtkové referendum môže spochybniť takýto objektívny fakt vo Veľkej Británii.

Celé sa to začalo jednoduchým politikárčením. Politický líder otvoril Pandorinu skrinku s referendom s úmyslom získať krátkodobú výhodu vnútri svojej strany veriac, že to krajine neuškodí, pretože takéto referendum aj tak nezvolá. A keby nakoniec bolo, aj tak dopadne v prospech EÚ.

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite