ako ďalej upozornil v tlačovej správe Policajný zbor SR, fotografiu zdieľali aj weby Pravda víťazí, Zem & vek, Realita sveta a Miro Del. Ide pritom o fotomontáž.
„Poľský premiér sa skutočne pred pár dňami poklonil v Kyjere pri pamätníku. Išlo však o Pamätník obetiam veľkého hladomoru z rokov 1932 až 1933," zdôraznila polícia. Úlohou hoaxu je podľa nej podkopanie spoľahlivosti poľského premiéra a prepojenie súčasnej podpory Ukrajiny na známy naratív fašizmu na Ukrajine, či na jej kontroverzného predstaviteľa z minulosti Stepana Banderu.
Polícia zároveň pripomína, že stránka „Brat za brata” zohrala jednu z hlavných úloh aj pri informačnej operácii „Ladomirová” týkajúcej sa falošných správ o poškodení ruského cintorína. „V tom čase kopírovala a publikovala statusy z facebookovej stránky ruskej ambasády na Slovensku takmer obratom. Ak ambasáda niečo v ten deň zmazala, menovaná stránka pristúpila k rovnakému kroku," uviedla polícia. Doplnila, že tá istá stránka zverejnila aj meno a fotografiu vtedajšieho starostu obce.
Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.