desiatky tiel popravených civilistov ležali na uliciach - vrátane tých, ktorí mali zviazané ruky. Rodiny v autách, ktoré rozdrvili tanky, keď sa v nich pokúšali z mesta utiecť preč. Našiel sa najmenej jeden masový hrob. V suterénoch zasa domov objavili telá, na ktorých nechalo stopy mučenie ruskými vojakmi. Existujú aj dôkazy o znásilnení s následnou vraždou. Oficiálne údaje zo 4. apríla 2022 hovoria, že v Buči boli zabité minimálne štyri stovky ľudí. Domy zas boli vykradnuté, zničené ostreľovaním alebo vypálené.
Evgenia Bobrik, obyvateľka mesta Buča, mohla byť s veľkou pravdepodobnosťou na zozname obetí aj spolu s rodinou. Keď sa Evgenia 4. marca pokúsila opustiť mesto, jej auto ostreľovali Rusi, a aj ho zasiahli. Začalo horieť, no všetci pasažieri akoby zázrakom paľbu prežili. Evgenii sa napokon podarilo pred vojnou na Ukrajine újsť až 9. marca. Pre .týždeň porzozprávala o tom, ako žila dva týždne v okupovanom meste.
Posledný mesiac pred vojnou som sa každé ráno na ceste do Kyjeva, keď som viezla dcéru do školy, ticho lúčila s Bučou, jej elegantnými ulicami aj celým nádherným životom.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.