budeme sa rozprávať o tom, čo to znamená byť v televízii a akému tlaku tam ľudia čelia. Otázka na úvod: Ako ste sa stali televíznymi moderátormi?
Jana Krescanko Dibáková: Donedávna som moderovala v televízii JOJ reláciu Na hrane, čo bola politicko-diskusná relácia, ktorá sa vysielala vo štvrtok večer. Dostala som sa k tomu, dovolím si tvrdiť, naozaj svojou poctivou spravodajskou novinárskou prácou. V televízii JOJ som pôsobila od roku 2002 a robila som politickú žurnalistiku, primárne politické reportáže. Najskôr túto reláciu moderoval Michal Magušin, ja som mu robila dramaturgiu. Potom som to začala moderovať ja. Trvalo to približne tri a pol roka.
martin, ty si sa ako stal vedúcim vydania v Markíze?
Martin Halanda: Trochu náhodou. Ale ten príbeh je taký, že ja som začínal niekedy v prvohorách za Mečiarovej vlády v roku 1997 v Slovenskom rozhlase a postupne spoza rozhlasového mikrofónu som sa presunul za televíznu kameru. A bol som vedúci vydania v Markíze takmer šesť rokov.
ako by si ľuďom vysvetlil, čo to znamená byť vedúcim vydania?
MH: To znamená, že rozhoduješ o tom, čo sa dáva v správach, ako budú vyzerať reportáže, aj o tom, ako celkovo vyzerá spravodajstvo. Je to ako keby mostík medzi šéfredaktorom a redakciou. Človek na tejto pozícii zodpovedá za vysielanie.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.