do politiky vstupujú aj ľudia, čo tam nikdy vstúpiť nechceli. Je to so Slovenskom až také vážne?
Jaroslav Spišiak: Keď som sa rozhodol ísť do toho aj napriek mojim celoživotným postojom k politike, tak zrejme áno.
keď došlo k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ľudia chceli koniec toho typu spravovania Slovenska, ktorý sa nazýval mafiánsky štát. Tak rozhodli aj vo voľbách v roku 2020. Hrozí teda, že sa unesený štát vráti?
Podľa prieskumov verejnej mienky áno. A podľa agresívneho správania niektorých ľudí a niekedy až brutálne hrubého vyjadrovania si myslím, že toto nebezpečenstvo je reálne.
logická otázka znie, čie je to vysvedčenie?
Dá sa povedať, že ľudia sa správajú hrubo a že si hrubým spôsobom od politikov žiadajú, aby sa správali obdobne. Politik, ktorý sa vyjadruje korektne, rozumne a štátnicky, je hneď napádaný. Zato verejne činná osoba, ktorá kopíruje hrubosť ľudí a prispôsobuje sa jej, má popularitu, a to nie je dobré.
pred troma rokmi dostala garnitúra, ktorá sľúbila, že skoncuje s uneseným štátom, obrovskú dôveru: mala ústavnú väčšinu. Vyplýva z toho, čo hovoríme, že celá garnitúra zlyhala?
Celá nie, boli v nej aj ľudia, ktorí to mysleli úprimne, ale aj takí, ktorí mali rozhodujúce slovo, a tých nasledovali aj tí, čo mali možno iný názor, a to je zle.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.