potom to prišlo, hurikán Harvey. Napršalo 1,3 metra vody za tri dni. Zaplavilo stotisíc domov, zničilo jeden milión áut.Nezomrelo veľa ľudí – zväčša tí, ktorí vošli svojím autom do vody a tá bola vyššia, ako odhadovali. To je v Houstone celkom normálne aj bez Harveyho. Bol to nápor na nervy, v noci s baterkou na temnej ulici bez elektriny pozerať, či už treba evakuovať. Kamaráta zachraňovali z jeho domu na člne, dcéru mal k sebe priviazanú psou vôdzkou, aby ju nezobrala kalná voda. Trafostanicu zaplavilo na dva metre a široké okolie nemalo elektrinu desať dní. Sedeli sme v prvom rade tejto drámy, keďže pretekajúca priehrada zaplavila obrovskú oblasť až po náš prah. Pred domom sme mali z lodiek prístav pre ľudí, ktorí si niesli z celého svojho majetku len čosi v igelitke.
Aké poučenie z krízového vývoja by som vyvodil (pre mladšie ročníky, tento termín som šlohol a dúfam, že porušil kopirajt československých normalizátorov 1969). V deviatich bodoch, aby som bol invenčný v počtoch.
- Ak nie ste funkčný paranoik, tak vám príprava na katastrofu veľmi nepomôže. Napríklad elektrický generátor. Darmo ho máte, keď na pumpách nie je benzín. Jedna bandaska vydrží na deň a je „po ftákoch". Treba plné sudy. Podobne s pitnou vodou. Kto by to mal trvale v garáži? A čo peniaze – keď vypadne internet, tak neberú kreditky. Koľko máte prachov v hotovosti. Kým nie ste trvale v haptáku, byť pripravený (Už ma to zase berie: Budovať a brániť kapitalistickú vlasť – vždy pripravený! ďalšie porušenie kopirajtu, tentoraz komunistických pionierov) – teda byť pripravený je n
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.