O budúcnosti strednej Európy diskutovali s Ivetou Radičovou či s českým ekonómom Tomášom Sedláčkom. O záveroch konferencie sme sa bavili s jedným z organizátorov Miroslavom Gašpárkom.
„Ak má demokracia nedostatky, musíme prekonávať nedostatky, nesmieme prekonávať demokraciu.“ Slová Tomáša Garrigua Masaryka sú aj po desaťročiach zásadné.
Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár vyhlásili, že majú riešenie, ako zrušiť Mečiarove amnestie. Zatiaľ však nepovedali, ako by to riešenie malo vyzerať.
Dnešné reflektovanie včerajška umožňuje okrem iného napríklad múdrejšie prežitie dneška či dnešné trefnejšie usudzovanie o zajtrajšku. Umenie sa odnepamäti venuje tejto disciplíne priam vášnivo. I keď s výnimkami. Jednou je aj slovenský film.
V súčasnej Európe je len jedna krajina, kde vládna moc amnestovala samu seba. Toto bola a je domáca i medzinárodná hanba. Lebo morálny a právny suterén zapácha aj po 20 rokoch.
Predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcionologickej spoločnosti a šéfka Katedry epidemiológie Slovenskej zdravotníckej univerzity, Zuzana Krištúfková odpovedá na otázky v relácii Braňo Závodský Naživo.
Štefan Hríb predstavuje nový web, a tiež ústrednú tému nového .tyždňa. Nájdete v ňom unikátne svedectvá z čias únosu prezidentovho syna a vraždy Róberta Remiáša.
Tento text napísal Jan Patočka 8. marca 1977, päť dní pred svojou smrťou, ako hovorca Charty ´77. Po štyridsiatich rokoch sa jeho vyhlásenie zdá stále aktuálne.
Ako môže divadlo a performance pomôcť pri začlenení ľudí, ktorí sú v spoločnosti odsunutí na kraji? Na festivale Norway and Iceland meet Slovakia hľadali odpoveď hostia z medzinárodných umeleckých projektov.