vytvorili spolu novú reláciu Náš november '89, ktorá bude mať symbolicky 30 častí. Poslucháči v nej postupne na týždennej báze budú mať možnosť spoznať aj tie menej známe príbehy aktériek a aktérov diania Nežnej revolúcie z rôznych kútov Slovenska.
Nahrávky výpovedí pamätníkov revolúcie poskytlo združenie Post Bellum a sú súčasťou medzinárodného internetového archívu Príbehy 20. storočia.
„Dianie okolo revolúcie malo široký záber a o mnohých dôležitých ľuďoch takmer nehovoríme.“
Autorsky a moderátorsky reláciu podchytila Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum a moderátori a redaktori RTVS Soňa Gyarfášová, Michal Herceg a Vladimír Seman. Dramaturgicky projekt zastrešila Soňa Koželová.
Prvé dve časti relácie, odvysielané minulý víkend, spracovali príbehy Juraja Flamíka a Jána Bencúra. Flamík sa venoval ochranárskym aktivitám a podieľal sa na príprave dokumentu Bratislava/nahlas, v rokoch 89-92 pôsobil v politickom hnutí VPN. Bencúr sa zúčastnil Nežnej revolúcie v Dolnom Kubíne a neskôr sa stal štátnym tajomníkom ministra vnútra Ladislava Pittnera.
Portrét aktivistu a účastníka Nežnej revolúcie Rastislava Šenkirika.Ďalšie časti relácie prinesie Rádio Slovensko 13. a 14. júla o 12:10. Budú patriť príbehom aktivistu a účastníka Nežnej Rastislava Šenkirika a psychiatra Petra Hunčíka. Hunčík je jedným zo zakladateľov Maďarskej nezávislej iniciatívy a od jesene 1990 až do volieb v roku 1992 pôsobil ako poradca prezidenta Václava Havla v otázke národnostných menšín.
„Som rada, že sa príbehy, ktoré pravidelne a dlhodobo dokumentujeme, mohli tentokrát dostať aj do éteru Rádia Slovensko, obzvlášť pri tejto príležitosti. Pri práci na 15-tich častiach relácie, ktoré som mala na zodpovednosti, som si znovu uvedomila, aký široký záber malo dianie okolo revolúcie a o koľkých dôležitých ľuďoch takmer nehovoríme,” hovorí Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum SK.