matovič neurobil nič nezákonné, len neslušné. Možno je to aj šťastie. Lebo z Námestia slobody, z ktorého dovidieť do okien slovenskej vlády, sa budú dobre adresovať vety o jej zodpovednosti za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a nevyhnutnosti otvoriť v parlamentných voľbách cestu k hlbokej zmene režimu. Lebo to má byť posolstvo novembra 2019.
17. november 1989 sa dnes spolu so vznikom Československej republiky a Slovenským národným povstaním pokladá všeobecne za najvýznamnejšiu udalosť slovenských dejín dvadsiateho storočia. Prijímanie zákona, ktorý inicioval Peter Tatár a 17. november 1989 sa ním stal ako Deň boja za slobodu a demokraciu štátnym sviatkom, trvalo až do roku 2001. Dnes je samozrejmosťou.
„Nemá byť námestím namiesto námestia, nemá Námestiu SNP konkurovať, má s ním spolunažívať.“
Na Námestí SNP, medzi nemocnicou a Kostolom Milosrdných bratov, odkiaľ zazneli na Námestí SNP prvý raz po dlhých rokoch slobodne zvony, je tabuľa, ktorú navrhol František Mikloško a dali sme jej text, v ktorom sa spája presvedčenie Jána Kollára a Milana Rastislava Štefánika, že slobody je hoden len ten, kto si ju vybojuje, s vetami, že my občania sme sa rozhodli vziať zodpovednosť za budúcnosť do svojich rúk.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.