platilo to pre našu spoluprácu s MNI v roku 1989, pre podporu všetkých maďarských strán vláde Jána Čarnogurského po úteku Mečiarových potkanov z lode VPN v roku 1991. Rovnako to platilo pre spojenectvo SDK a SMK v zápase proti HZDS Vladimíra Mečiara, čoho výsledkom bol vstup Slovenskej republiky do Európskej únie a NATO.
Platilo by to aj v roku 2001 pre črtajúce sa spojenectvo Demokratickej strany s SMK, ktoré zadusila slovenská intelektuálna elita, americké veľvyslanectvo a vnútorné tlaky v SMK.
Toto spojenectvo sa začalo utvárať aj pred voľbami v roku 2010 s novou stranou Most-Híd. Vtedy však začali vznikať prvé trhliny. Béla Bugár vypudil z kandidátky najprv Františka Mikloška, Vladimíra Palka, Pavla Minárika a Rudolfa Bauera, potom vetoval účasť Rudolfa Zajaca na kandidátke OKS napriek prísľubu, že do nej nebude personálne zasahovať.
„Pre Bélu Bugára nie je jadrom politiky spolupráca demokratických slovenských a maďarských síl, ale podiel na moci.“
Výsledok parlamentných volieb v roku 2010 však znamenal napriek tomu veľký úspech pre Most-Híd na kandidátke s OKS. Most-Híd dosiahol aj vďaka razantnej volebnej kampani OKS 8,12 percenta a 14 kresiel. Odvtedy sa výsledok Most-Híd v parlamentných voľbách kontinuitne zhoršuje.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.