zdôraznil, že pri boji proti rastúcej radikalizácii je potrebné venovať pozornosť sociálnym sieťam. Vyzdvihol dôležitosť vzdelávania a potrebu spolupráce s políciou.
„Veľa hovoríme o konkrétnych profesiách a obsahu, čo by mal človek vedieť. Nesmieme zo vzdelávacieho procesu vynechať hodnoty,“ zdôraznil premiér. Pedagógovia by mali podľa jeho slov vytvárať žiakom priestor na diskusiu o udalostiach, ktoré sa dejú vo svete.
„Na Slovensku nezačíname na zelenej lúke. Máme z čoho ťažiť. Fíni nám pripomenuli Jana Amosa Komenského. Základy fínskeho a slovenského vzdelávania majú rovnaký prameň,“ uviedol. Za dôležitú okolnosť označil aj potrebu celoživotného vzdelávania.
„Nie je to len o posilnení počtov učiteľov a psychológov, ale je to aj investícia do ich kontinuálneho rozvoja. Nekončí to pedagogickou fakultou,“ dodal s tým, že je tiež potrebné skvalitňovať inštitúcie, ktoré pomáhajú rozvíjať vzdelanosť učiteľov.
Slovenský premiér je od stredy (9. 11.) do piatka (11. 11.) na zahraničnej pracovnej ceste, ktorá zahŕňa návštevy Poľska, Fínska, Česka a Estónska.
Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.