Biológiu a zoológiu vyštudoval v Bratislave. Dnes sa venuje herpetológii (čiže skúma obojživelníky a plazy) v Colorade. Špecializuje sa najmä na evo-devo. Nedávno mu vyšiel článok v Nature, pri ktorom je uvedený ako prvý autor. David Jandzík.
Dá sa spojiť záujem o súčasné ekonomické teórie so skúmaním dejín novovekej vedy? Dá. Príkladom je slovenský ekonóm a historik Andrej Svorenčík. A to ešte medzitým študoval aj teoretickú fyziku.
Keď sa v rubrike .humanitas hovorilo o použití geofyzikálnych metód v archeológii, hneď som vedel, kto bude jeden z prvých respondentov za prírodné vedy: Roman Pašteka.
Vždy ju lákala literatúra. Keď sa prihlásila na doktorát, dostala za úlohu skúmať dielo Svetozára Hurbana Vajanského. K súčasnej slovenskej literatúre vie byť veľmi kritická, ale drží jej palce.
Pred 25 rokmi, 13. februára 1992, sa Slovensko a Česko slávnostne napojili na svetový internet. Z čisto technologickej záležitosti sa však rýchlo stal predmet politického záujmu. Miestami to bol až triler.
Odteraz sa bude na tomto mieste striedať seriál .humanitas Antona Vydru s predstavovaním rôznych prírodných vied a ľudí, ktorí sa týmito vedami zaoberajú. Začíname rozhovorom s Petrom Fedorom.