Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Inšpektorát práce odhalil neetické praktiky v spoločnosti LSE - Life Star Emergency

.sita .zdravotníctvo

Inšpekcia zistila, že zamestnanci pracovali nepretržite aj 48 až 96 hodín. Protokol upozorňuje aj na nepresnosť údajov o pracovných časoch a zmluvách na dohodu.

Inšpektorát práce odhalil neetické praktiky v spoločnosti LSE - Life Star Emergency FB

v spoločnosti LSE - Life Star Emergency so sídlom v Limbachu, ktorá patrí medzi najväčších neštátnych poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby, počas kontroly Inšpektorátu práce v Trenčíne odhalili viaceré porušenia pracovných podmienok. Ako informuje Pluska, protokol poukazuje na rôzne pochybenia, vrátane nadmerného množstva nadčasov bez možnosti oddychu a absencie povinných zamestnaneckých výhod.

Spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2004 a je známa preberaním licencií po odchode spoločnosti Falck v roku 2019, nezaregistrovala viacerých zamestnancov do sociálnych poisťovní, čím zanedbala odvody. Inšpekcia zistila, že zamestnanci pracovali nepretržite aj 48 až 96 hodín. Protokol upozorňuje aj na nepresnosť údajov o pracovných časoch a zmluvách na dohodu. „Účastník konania neposkytol žiadne dôkazy, ktoré by nasvedčovali tomu, že k porušeniam, za ktoré sa pokuta ukladá, nedošlo,“ píše sa v protokole.

Prípad súvisí aj s bývalým jediným spoločníkom Miroslavom Micskim a jeho rodinnými príslušníkmi, ktorí vo firme pokračujú. Praktiky kritizovali aj zamestnanci v minulosti, pričom reportér Aktuality v roku 2019 informoval o extrémnych pracovných podmienkach.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite